Paslaugos

OTORINOLARINGOLOGAS


Gydytojai otorinolaringologai konsultuoja ir gydo sergančius nosies, ausų, ryklės, gerklų ir balso stygų ligomis.  Gydytojas  otarinolaringologas (LOR) apžiūri pacientą, skiria reikalingus instrumentinius, laboratorinius tyrimus , skirtus ausų, nosies, ir gerklės patologijai įvertinti.

Dažniausiai pasitaikančios ausų, nosies, gerklės ligos:

SINUSITAS

Tai ūminis ar lėtinis prienosinių ančių – sinusų – uždegimas. Sinusito simptomai: karščiavimas, snargliavimas, pūlių tekėjimas iš nosies, skruosto patinimas, skausmas akiduobėse, kaktoje.

Sinusito simptomai

• – Karščiavimas
• – Pūlių tekėjimas iš nosies
• – Skausmas kaktoje
• – Skausmas nosies šaknyje
• – Skausmas akiduobėse
• – Nosies gleivinės patinimas
• – Apsunkintas kvėpavimas
• – Skruosto patinimas
• – Tirštos, gelsvos gleivės iš nosies
• – Kosulys
• – Galvos skausmas
• – Nemalonus kvapas iš burnos.

Komplikacijos

Tiek ūminiai, tiek lėtiniai sinusitai gali komplikuotis, kai suardžiusi kaulinę sinusų sienelę infekcija iš ančių patenka į smegenis. Tada vystosi pūlingas meningitas, smegenų ar smegenėlių pūlinys, arachnoiditas (voratinklinio smegenų dangalo uždegimas), dėl ko žmogus gali mirti. Infekcija iš visų ančių gali patekti ir į akiduobę, tuomet vystosi regos nervo uždegimas, akiduobės flegmona ar pūlinys, dėl ko žmogus gali apakti ar net mirti.

Medikamentinios gydymas

Svarbiausia gydymo priemonė yra antibiotikai (penicilinų grupės, cefalosporinai ar makrolidai). Būtina gerinti sinusų nutekėjimą, į nosį lašinant dekongestantus (gleivinės paburkimą mažinančius vaistus), kurie praplečia sinusų angas ir kanalus. Gleivinės paburkimui mažinti skiriami antihistamininiai vaistai. Jei gydant vaistais, gero sinusų nutekėjimo pasiekti nepavyksta, sinusai plaunami specialia adata, įkišta po apatine nosies kriaukle ir pradūrus žandinio ančio vidinę sienelę. Išplovus pūlius, į sinusą švirkščiami antibiotikai. Lėtiniai sinusitai dažnai gydomi operaciniu būdu. Teisingą sinusitų gydymą gali nustatyti tik gydytojas-otorinolaringologas.

AUSIES UŽDEGIMAS

Išorinės ausies uždegimas arba išorinis otitas (otitis externa) – tai išorinės klausomosios landos audinių uždegimas, sukeltas bet kokių dirginančių veiksnių (mikrobų, alergijos, traumos). Tai antra dažniausia ausies skausmo priežastis (po ūminio otito sukelto skausmo).

Simptomai:

• – Klausos sutrikimas
• – Ausies užgulimas
• – Ausies skausmas, plintantis į skruostą ar kaklą
• – Ausies skausmas
• – Pūliavimas iš ausies

Komplikacijos

Negydomas išorinės ausies uždegimas gali plisti gilyn į vidurinę ausį, infekuoti būgnelį, pereiti į pūlingą ar lėtinį otitą.
Medikamentinis gydymas
Priešuždegiminėje stadijoje rekomenduojama vengti aukštos temperatūros, drėgmės (nes tai gerina sąlygas daugintis mikrobams), vengti ausies traumavimo. Švelniai praplauti ausį su vandeniu ar fiziologiniu tirpalu ir tepti kortikosteroidais 3 kartus per dieną. Jei yra pūlių – sutepti antibiotikų kremu 3 kartus per dieną.
Ūminio uždegimo stadijoje lašinami lašai į ausį 4 kartus per dieną. Jei landa užtinusi – į išorinę klausomąją landą dedami tamponai sutepti steroidų bei antibiotikų kremais. Taip pat skiriami plataus veikimo spektro geriami antibiotikai ir analgetikai pagal poreikį.

GERKLĖS SKAUSMAS

Angina (arba ūminis tonzilitas) – tai liga, pasireiškianti staigia pradžia, taip pat būdinga simptomų triada: ryklės skausmas, karščiavimas ir silpnumas. Simptomai tęsiasi 7-10 dienų. Angina – tai bendras organizmo susirgimas, kuris pažeidžia ne tik tonziles ir ryklės gleivinę, bet ir širdį, sąnarius, jungiamąjį audinį. Kodėl taip vyksta?

Anginos sukėlėjas dažniausiai yra beta – hemolizinis A grupės streptokokas. O šis mikroorganizmas sugeba gaminti giliai į audinius praninkančius toksinus, kurie savo taip vadinama antigenine struktūra primena širdies raumenį, jungiamąjį ir sąnarių audinį. Įsivaizduojate, kokios gali būti pasekmės?

Organizme ima gamintis antikūnai, kurių darbas – kovoti su infekcija. Bet jie pasigamina ne prie kenksmingojo streptokoko, o prie širdies raumens, jungiamųjų audinių ir bando suardyti šiuos organus. Žimoma, taip vyksta ne visada, bet neteisingai gydant ar negydant visai, tokie dalykai pastebimi gana dažnai.

Faringitas – tai ryklės uždegimas. Jį dažniausiai sukelia virusai, 80% tai būna chroniška forma. Kitais atvejais virusinė peršalimo liga prasidėjusi faringitu, toliau besivystydama nusileidžia žemyn per gerklas, į trachėją ir bronchus, sukeldama užkimimą – laringitą (gerklų gleivinės uždegimą). Faringito atveju skauda kaklą ir ryklę, ypač tai ryšku ryjant maistą, skausmas gali prasismelkti į ausis. Kakle pasirodo patinę ir skausmingi limfmazgiai, o ryklės gleivinė visa rausva, liepsnoja. Kosulys iš pradžių sausas ir ne toks įkyrus, uždegimui leidžiantis žemyn į kvėpavimo takus, pasidaro nuolatinis, drėgnas, atsikosėjama skrepliais ir gana vargina.
Vien tik faringitas, kuris pasireiškia taip dažnai kaip ir sloga, nesukuria pavojingų situacijų, nes uždegimo sudedamosios dalys, tarp jų ir pūliai, lengvai pasišalina, nelieka kaip tai būna siaurose nosies landose.

KAIP ŠIAS LIGAS ATSKIRTI?

• Susirgus angina (išskyrus labai retus atvejus) kūno temperatūra pakyla iki 38 laipsnių ir daugiau. Jei tai faringitas – temperatūra normali arba 37 – 37,5°C.
• Esant anginai gerklę labiau skauda antroje dienos pusėje. Sergant faringitu skausmingiausias momentas – rytinis pabudimas.
• Sergant angina, tampa labai skauminga bandant ką nors suvalgyti, išgerti, kiekvienas gurkšnis tampa kančia. O faringitu sergančiam žmogui iš karto palengvėja, jei jis, pavyzdžiui, nurijo gurkšnį šiltos arbatos.
• Jei tai angina, būna ryškesni organizmo intoksikacijos simptomai, tokie kaip, sulpnumas, raumenų skausmai, pykinimas, galvos svaigimas ir galvos skausmas.


https://seimosgydytojas.lt/wp-content/uploads/2016/11/Otorinolaringologas.jpg

OTORINOLARINGOLOGAI:

Dalia Bučinskaitė

Audronė Lapinskienė

Erikas Strupeikis

Konsultuojam ir gydom vaikų ir suaugusiųjų sveikatos klausimais. Kvalifikuotų medicinos darbuotojų komanda, kurios pagrindinis tikslas - profesionalumas, efektyvumas bei paciento saugumas, taikant mokslu ir praktika pagrįstas gydymo metodikas.

Partneriai

SEO paslaugos: Digital Star | Svetainių administravimas

Asmens duomenų apsauga: VšĮ Solidi apsauga

Visos teises saugomos 2017. Šeimos Medicinos Centras