Paslaugos

ECHOSKOPIJA






Echoskopija – tai vidaus organų , skydliaukės, kraujotakos sistemos, sąnarių, odos ir poodžio darinių, akių tyrimas, naudojant ultragarso bangas. Echoskopija nėra pavojinga, neturi jokių pašalinių reiškinių, tinka tirti nėščiąsias. Echoskopijos vaizdai gaunami realiu laiku, taigi šis tyrimo metodas tinka stebėti organų judėjimą bei kraujo tekėjimą kraujagyslėse.

Doplerio echoskopija – tai specialus tyrimo ultragarsu metodas, skirtas įvertinti kraujo tekėjimą kraujagyslėse. Jis naudojamas tirti kraujotakai didžiosiose kūno arterijose bei venose pilve, rankose, kojose, kakle. Taip pat Doplerio echoskopija yra labai svarbi tiriant širdį.
Kontroliuojant ultragarsu galima atlikti chirurgines intervencijas: imami audinių pavyzdžiai (biopsijos), atliekamos gydomosios procedūros (pūlinių, cistų punkcijos, ir pan.)

ATLIEKAMOS ECHOSKOPIJOS

Pilvo organų echoskopijos metu ištiriami inkstai, kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis, aorta ir kitos kraujagyslės esant pilvo skausmui ar pūtimui, sutrikusiai kepenų funkcijai , padidėjus kuriam nors organui, sergant inkstų ar tulžies pūslės akmenlige, hepatitu, kepenų vėžiu, kepenų ciroze, pielonefritu, kasos uždegimu (pankreatitu), kasos vėžiu ir kt. ligom, esant aortos aneurizmai (išsipūtimui), kraujagyslių užsikimšimui (trombozė), susiaurėjimui dėl aterosklerozės.

Krūtų echoskopija yra svarbi krūties vėžio ir kitų krūties ligų diagnostikai. Kontroliuojant ultragarsu yra atliekamos darinių krūtyje biopsijos.

Kaklo kraujagyslių echoskopijos metu tiriamos miego ir slankstelinės arterijos. Rekomenduojama jas ištirti esant vyresniam amžiui, sergant cukriniu diabetu, esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje. Taip pat tyrimas padeda nustatyti arterijos sienelės atsisluoksniavimą, arterijos trombozę, susiaurėjimą dėl aterosklerozės, sekti būklę po kaklo kraujagyslių operacijų.

Raumenų ir sąnarių echoskopija padeda diagnozuoti sausgyslių, raumenų plyšimus, minkštųjų audinių gėrybinius ar piktybinius auglius, kraujavimą į raumenis ar sąnarius, ankstyvus sąnarių pokyčius dėl artrito.

Urogenitalinės sistemos echoskopijos tyrimu nustatoma šių organų būklė ir patologiniai pakitimai: sėklidžių patologija; kraujotakos varpos kraujagyslėmis būklė; prostatos (prostatos gerybinė hiperplazija, adenoma, vėžys) patologija; inkstų (cistos, augliai, hidronefrozė, inkstų padėties ir dydžio anomalijos ir kt.) patologija; kraujotakos inkstų kraujagyslėse būklė (dažnai susiaurėjusios inkstų kraujagyslės yra arterinės hipertenzijos priežastis);šlapimo pūslės patologija; moterims- inkstai, šlapimo pūslė.

Prostatos echoskopija atliekama per analinę angą, kai reikia aptikti įvairius prostatos sutrikimus (gėrybinę prostatos hiperplaziją, prostatitą) ar patikslinti transabdominalinės echoskopijos rezultatus, kai ji yra padidėjusi, planuojant gydymą ar nustatinėjant vyro nevaisingumo priežastį. Tyrimas atliekamas, kai aptinkamas apčiuopiamas guzelis prostatoje, tiriant dėl prostatos vėžio, padidėjus PSA (prostatos specifinio antigeno) dydžiui kraujyje ar atsiradus šlapinimosi sunkumų.

Sėklidžių echoskopija reikalinga ištirti sėklidžių audinį, jas stebėti po traumos, esant sėklidžių skausmui, įtariant sėklidžių vėžį. Taip pat galima ištirti sėklidės prielipus.

Skydliaukės echoskopija reikalinga, kai norima įvertinti skydliaukės morfologinius pakitimus (mazgeliai, cistos, grūdėtumas). Tikslinga atlikti, esant sutrikusiai funkcijai: hipotirozei ar hipertirozei. Kontroliuojant ultragarsu aliekamos skydliaukės biopsijos.

Kojų venų echoskopijos metu diagnozuojama galūnių ištinimo priežastis, nustatomos venų varikozės, trombozė, venų susiaurėjimas dėl aterosklerozės, nustatatomos kraujagyslių anomalijos.

Širdies echoskopia – širdies kraujotakos dopleriniu tyrimu, nustatoma širdies vožtuvų būklė, širdies raumens susitraukimo jėga, įvertinami širdies ertmių dydžiai, širdies raumens pokyčiai.

Nėščiųjų echoskopija atliekama, siekiant išsiaiškinti vaisiaus būklę, nustatyti nėštumo laiką, galimas įgimtas anomalijas, įvertinti placentos padėtį ir vietą, vaisiaus vandenų kiekį, nustatyti kūdikio lytį.

Ginekologinės echoskopijos metu išištiriama kiaušidės, kiaušintakiai, gimda, gimdos kaklelis. Moterims tyrimą reikėtų atlikti, kai yra nenormalus kraujavimas iš makšties ar kitos menstruacijų problemos, skausmas, esant apčiuopiamiems dubens organų pokyčiams, įtariant gimdos ar kiaušidžių vėžį, kiaušidžių cistas. Ir moterims, ir vyrams dubens echoskopija padeda nustatyti vėžį, inkstų ar šlapimo pūslės akmenligę, kitas ligas. Taip pat kontroliuojant ultragarsu atliekamos biopsijos.


https://seimosgydytojas.lt/wp-content/uploads/2015/11/ECHOSKOPIJA-VILNIUS.jpg

PASIRUOŠIMAS ECHOSKOPINIAM TYRIMUI

Pilvo organų echoskopija

Rekomenduojama nevalgyti ir negerti 4-5 val. prieš tyrimą. Tyrimo išvakarėse rekomenduojama nevalgyti pilvo pūtimą skatinančių maisto produktų.

Inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės echoskopija

Rekomenduojama išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

Prostatos echoskopija
Rekomenduojama išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

Ginekologinė echoskopija (kai atliekama per pilvo sieną)

Rekomenduojama išgerti skysčių ir nesišlapinti, kad šlapimo pūslė būtų pilna.

ECHOSKOPUOTOJAI:

Antanas Pempė

Igoris Sborikas

Konsultuojam ir gydom vaikų ir suaugusiųjų sveikatos klausimais. Kvalifikuotų medicinos darbuotojų komanda, kurios pagrindinis tikslas - profesionalumas, efektyvumas bei paciento saugumas, taikant mokslu ir praktika pagrįstas gydymo metodikas.

Partneriai

SEO paslaugos: Digital Star | Svetainių administravimas

Asmens duomenų apsauga: VšĮ Solidi apsauga

Visos teises saugomos 2017. Šeimos Medicinos Centras